Innowacja organizacyjna, Kanban, LeanHospitals, Logistyka, Rozwiązania, Uncategorized

Standaryzowanie procesu transportu leków na oddziale do łóżka pacjenta

W czasie pandemii pojawia, bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba standaryzowania procesu transportu leków do łóżka pacjenta. To ważne szczególnie aby upraszczać i ułatwiać pracę.

Opis:

Należy opracować proces, który zmniejszy ryzyko podania leków niewłaściwemu pacjentowi w niewłaściwym czasie podczas transportu leków z apteczki oddziałowej lub ADC do pacjenta. Wspieranie bezpieczeństwa może wymagać dostępności dodatkowych szaf wydawczych lub umieszczenia szaf wydawczych w strategicznych lokalizacjach, aby zapobiec omijaniu systemu dystrybucji leków. Brak wystarczającej liczby szaf wydawczych lub umieszczenie ich z dala od sal pacjentów sprzyja ryzykownemu zachowaniu polegającemu na pobieraniu leków dla więcej niż jednego pacjenta na raz lub pobieranie leków przez więcej niż jedną porę podawania. Na bezpieczeństwo tej praktyki wpływa również zdolność organizacji do zabezpieczania leków podczas transportu między apteczką oddziałową lub ADC a łóżkiem pacjenta.

Wytyczne:

Lekarstwa należy transportować w oryginalnych opakowaniach jednostkowych. Pielęgniarki potrzebują jasnej procedury identyfikowania leków pacjenta w czasie ich podawania, na przykład poprzez kod kreskowy. Wynika to z konieczności sprawdzania leków w ostatniej chwili przy łóżku pacjenta oraz edukacji pacjenta.

Bezpieczny transport:

-Nosić ręcznie lek dla jednego pacjenta podczas podania bezpośrednio przy łóżku pacjenta.

-Jeśli w czasie podawania leków należy podać więcej leków kilku pacjentom, należy je przewozić w sposób uniemożliwiający błędne podanie, używać przy tym komputerów lub tabletów, leki powinny znajdować się w wózkach lub stacjach roboczych na kółkach z oznaczonymi szufladami dla konkretnego pacjenta i możliwością zablokowania w przypadku braku nadzoru.
-Unikać transportu leków w kieszeniach ubrań, przyczepionych do dokumentacji medycznej lub w segregatorach.
-Upewnić się, że leki transportowane z dyżurek / szaf wydawczych ADC są w postaci gotowej do użycia do podania. O ile to możliwe, apteka powinna przygotować dawkę jednostkową dla pacjenta i udostępnić ją pielęgniarce do podania, wykluczając wszelkie manipulacje.
-Mieć kartę zleceń (papierową lub elektroniczną) dostępną przy łóżku, aby ułatwić bezpieczne podawanie leków.
-Otworzyć opakowanie przy łóżku pacjenta. Jedynym wyjątkiem mogą być leki, które należy kruszyć, mierzyć lub smarować.
-Stworzyć / wykorzystywać narzędzia audytowe do oceny procesu transportu.

Rozwiązanie:

Oferowane przez Carolco Medical Group wózki medyczne to bardzo szeroka gama opcji, które możesz skonfigurować do swoich konkretnych potrzeb i wymagań. A dzięki ich nieograniczonej adaptowalności, wszystkie modele można wdrażać bardzo elastycznie – jako wózki na leki, wózki pierwszej pomocy, wózki ratunkowe lub  przenośne stacje robocze z komputerami. Wszystkie akcesoria można wyjmować osobno i są łatwe do utrzymania czystości. Cokolwiek potrzebuje Twoja placówka medyczna, Carolco Medical Group ma wózek medyczny dostosowany do tego zadania.

Z pewnością pojawia się wiele pytań. Nie na wszystkie znam odpowiedzi. Nie mniej jednak zapraszam do kontaktu. Postaram się znaleźć właściwe rozwiązanie.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz