Czy przy potrzebie zamówienia nowych mebli medycznych (lub innych sprzętów i urządzeń) zastanawiacie się jakie mają mieć cechy? Nie chodzi przy tym o to, że mają spełniać normę PN-EN 150 tysięcy którąś. TYLKO JAKIE MAJĄ MIEĆ CECHY?
Nowe tchnologie
Kosze i tace w szpitalu. Moduły ISO – co to takiego?
Jak usprawnić zarządzanie lekami w szpitalu? Jak odciążyć pracę pielęgniarek?
Wózki medyczne
Oferowane przez Carolco Medical Group wózki medyczne to bardzo szeroka gama opcji, które możesz skonfigurować do swoich konkretnych potrzeb i wymagań.
Kanban w szafce z lekami
Innowacje w szpitalu. Kanban w szafce z lekami. Innowacje kojarzą nam się głównie z nowymi technologiami. Z nowymi sposobami wytwarzania i w konsekwencji z nowymi wyrobami. Dotyczy to także nowych, lepszych wersji znanych wyrobów. Często jest związana z automatyzacją. Ale innowacją może też być metoda wytwarzania przy użyciu znanych (i stosowanych wcześniej) narzędzi w inny sposób, gwarantujący podniesienie standardu, poprawy…
Znakowanie produktów leczniczych
DYREKTYWA FAŁSZYWKOWA Funkcje bezpieczeństwa – znakowanie produktów leczniczych spotkanie z przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego Anna Ryszczuk oddziałów Wojewódzkim Departamentu ds. Wytwarzania Główny Inspektorat Farmaceutyczny Warszawa 6 sierpnia 2014 r. Prezentacja <— pobierz tutaj Jak skutecznie realizować wymogi Dyrektywy Fałszywkowej? <— pobierz tutaj
Apteka 3.0.
Automatyzacja apteki szpitalnej – moda czy konieczność. Automatyzacja większości z nas, kojarzy się z przemysłem. Z maszynami ograniczającymi, eliminującymi lub zastępującymi fizyczną i umysłową pracę ludzką. Z komputerami i samoczynnymi maszynami wykonującymi określone czynności bez udziału człowieka. Wykonującymi pracę w ustalonym takcie i z określoną dokładnością. Często też wykonującymi pracę niemożliwą do wykonania przez człowieka. Automatyzacja apteki szpitalnej jest kolejnym…
Postęp technologiczny w zarządzaniu lekami
Postęp technologiczny w zarządzaniu lekami Wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania lekami jest mądrą decyzją, ale wymaga dokładnego i dobrego zaplanowania oraz konsekwencji w działaniu. Niestety, zbyt często oczekujemy, że technologia zacznie działać dzięki „magii”, od razu i że będziemy mieli bezpieczniejszy system (jedynie) poprzez wdrożenie tej technologii. Ale często, skupiając się na samej aptece lub formie dystrybucji leków (Unit Dose) mamy…
Dlaczego trzeba dbać o bezpieczeństwo? Agencja do Spraw Jakości Opieki Zdrowotnej i Bezpieczeństwa Pacjenta
Założenia do projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta. Fragment uzasadnienia (stan na 17 stycznia 2018): Rozwój medycyny powoduje jednocześnie coraz większą złożoność procesów diagnostyczno-terapeutycznych, która obarczona jest zwiększonym ryzykiem występowania zdarzeń niepożądanych. Dlatego rozwojowi temu powinno towarzyszyć równolegle wprowadzane systemów zarządzania jakością, umożliwiających monitorowanie procesów diagnostyczno-terapeutycznych w sposób ograniczający występowanie zdarzeń niepożądanych. Problem ograniczania negatywnych skutków…
Wielu mówi o Unit Dose. Ale czy wiedzą o czym mówią?
Zastosowanie dawki jednostkowej. Wokół UNIT DOSE narosło w Polsce mnóstwo legend funkcjonujących niemal w równoległych rzeczywistościach. Warto uporządkować wiedzę w tym zakresie i zrozumieć istotę problemu. Samo pojęcie odnosi się wyłącznie do przygotowania dawki jednostkowej poza oddziałem szpitalnym. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest ona wykonana ręcznie czy w sposób zautomatyzowany przez roboty apteczne, zrobiona w szpitalu czy dostarczana…